<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
27Haz 2018
Haz 27, 2018

Tıkanıklık Açma

TIKANIKLIK AÇMA


Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Atık ve pis suların giderler yoluyla bulundukları noktadan tahliye edilmesine yarayan kanal, tuvalet, banyo, mutfak giderleri, logarlar, suda erime özelliği olmayan çeşitli cisimlerin birikmesi ya da tıkanıklığa yol açarak atık suların tahliyesini engelleyici rol alırlar. Bu durum profesyonel bir müdahale olmadığı durumlarda son derece sıkıntı verici durumlara dönüşebilmektedir. Bu yönden işinin ehli tıkanıklık açma konusunda hizmetler veren firmalardan yardım almak çok önemlidir. Tıkanıklık açma bilgi ve tecrübe isteyen bir iştir.

tıkanıklık açma

tıkanıklık açma

“TIKANIKLIK AÇMA İŞLEMİ UZMANLIK İSTER!”

TIKANIKLIK AÇMA İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Bilinçsiz bir biçimde tıkanıklığın meydana geldiği, kanal, logar, banyo ve tuvalet gibi bölümlere müdahalede bulunmak beraberinde bazı sıkıntı verici durumları daha da problemli ve yüksek maliyetli durumlara dönüştürmeye neden olabilmektedir. Tıkanıklık açma işlemi oldukça dikkat ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Ayrıca bazı durumlarda tecrübe tek başına yeterli olamayabilir. Ayrıca tıkanıklık giderme işi için geliştirilmiş teknolojik cihazlar da tıkanıklık açma işlemlerinde tamamlayıcı bir rol üstlenirler. Kırmadan ve dökmeden profesyonelce bir tıkanıklık açma girişimi için tıkanıklık açma hizmeti veren firmalardan yardım alınması gereklidir.

TIKANIKLIK AÇMADA HANGİ CİHAZLAR KULLANILIR ?

Eski dönemlerde tıkanıklık sorunu yaşanan bölgeleri tespit etmek ya da tıkanıklık sorununu ortadan kaldırabilmek için bazen kırma işlemlerine gereksinim duyulurdu. Ancak günümüzde gelişme gösteren teknoloji sayesinde son derece can sıkan durumlar haline gelebilen tıkanıklıkları giderme amacıyla tasarlanmış olan tıkanıklık açma robotları ve tıkanıklık noktalarının tespit edilmesinde önemli rol oynayan kameralı sistemler gelişmiştir.

​​​​​​​ Bu sistemler sayesinde artık hiç bir tıkanıklık probleminde kırma işlemine gerek duyulmaz. Ancak bu tür cihazlar oldukça maliyetli olduğundan her tıkanıklık hizmeti veren firmada bulunmazlar ya da bulunuyor olsa da bu cihazlar son derece kalitesiz olabilmektedir. Bu nedenle tıkanıklık açma firmasından hizmet almadan önce firmanın güvenilirliği hakkında bilgi sahibi olunmasında da fayda olacaktır.

tıkalı boru açma

tıkalı boru açma

TIKALI BORU AÇMA

Boru tıkanıklıkları akışın normal düzeyde ilerlemesini önleyecek birikintilerin borunun etrafına tutunarak engellemesi sonucu meydana gelmektedir. Evlerimizde kullandığımız tıkalı boru açma için kendi uyguladığımız basit yöntemler etkili olsa da uzun süreli kullandığınız borunun hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle ilk olarak yapılması gereken borudaki tıkanıklığı meydana getiren nedenleri tamamen ortadan kaldırmak olmalıdır.

Tıkanık bir borunun açılma işlemi gerçekleştirildikten sonra tıkanıklığı meydana getirenlerin halen devam ediyor olması tıkanıklık açma işleminin sürekli yapılmasına ve borunun artık kullanım ömrünün bitmesine neden olacaktır. Yapılması gereken nedenlerin ortadan kaldırıldıktan sonra kimyasal gibi araçlar kullanılmadan vakumlama tarzı daha az zarar verici ya da hiç zarar vermeden açma işlemini gerçekleştirecek uygun güvenilir hizmet veren yerlere başvurmak olacaktır.

GİDER AÇMA

 Gider açma işlemi kişilerin kendi yöntemleriyle başvurdukları bir işlem olmaktadır. Bunun bilinçsizce yapılması sorunun tekrarlamasında en büyük etkendir. Uzman yardım almak hem iş yerleriniz hem evleriniz hem de diğer insanlarla birlikte kullandığınız ortak alanlarla ilgili verilecek en doğru karardır. Giderlerin açılması için borunun doğru konumlandırılması ve açma işleminin doğru yöntemlerle gerçekleştirilmesi gerekir. Birçok firma gider açma yöntemi olarak kimyasalları tercih ederler. Kısa vadede çok basit bir yöntemle gider açma işleminiz böylece gerçekleşmiş olur. Kullanılan diğer yöntem vakumlama şeklinde olabilmektedir. Kullanılan her yöntem giderin tıkalı olmasına neden olan maddeyi bilmekten geçmektedir.

TESİSAT TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR?

tıkanıklık açma yöntemleri

tıkanıklık açma yöntemleri

Tıkanıklık problemi yaşadığınız yere ve türe göre açma işlemleri de farklılık gösterebilir. Peki, tesisat tıkanıklığı nasıl açılır? Bu tıkanıklık bir tesisat tıkanıklığı ise; yapılması gereken kullanılan boruların hasarlarının tespit edilmesi gerekiyorsa tıkanıklık olan aracın değiştirilmesidir. Borudan kaynaklanan bir sıkıntı değişim yapılmadığı sürece olumlu sonuç vermeyecektir. Uygun büyüklükte borular kullanılmasına özen gösteriniz.

Kireçlenme gibi birikerek katılaşmış maddelerin uygun yöntemlerle kırma işlemi ve ya maddeye göre eritme işlemleri yapılarak tıkanıklık açılması sağlanır. Kullandığınız araçlardan kaynaklanan yırtılma kopma ezilme parçalanıp tıkama gibi sorunların ortadan kaldırılması uygundur.

Altyapı Ana Gider Hattı Tıkanıklığını Nasıl Açmaktadır?

Binaların ana gider hattı, binanın zemininden geçerek logar kuyusuna bağlanır.Bina zemininden geçtiği için,ana gider hattının tıkanması durumunda ilk etkilenen daire zemin katta bulunan dairedir. Binada bodrum kat varsa ilk bodrum kattaki daire etkilenir.

Ana gider hattı tıkanıklığının en belirgin özelliği, bodrum veya zemin kattaki dairenin tuvalet veya lavaboyu kullanmamasına rağmen tuvalette taşma meydana gelmesidir. Bunun nedeni binadaki herhangi bir dairenin pis su gider hattını kullanmasından kaynaklanmaktadır.

Peki, biz bu sorunu nasıl çözüyoruz?

 • Bazen ana gider hattının borusunda tıkanıklık olmaz, logar kuyusu dolar ve pis su akışını engeller.
 • Deneyimli ekiplerimiz, öncelikle binanın logar kuyusunun kapağını açarlar.
 • Binanın logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, bütün ekiplerimizde bulunan detektör cihazı devreye girer.
 • Detektör cihazı ile logar kuyusunun yeri kısa sürede tespit edilebilmektedir.
 • Logar kuyusu tespit edildikten sonra, logar kuyusu pislikle dolmuşsa ekiplerimiz tarafından temizlenir.
 • Logar kuyusu temizlenmesine rağmen tıkanıklık devam ediyorsa, kameralı görüntüleme cihazı ile ana gider hattı borusu kontrol edilir.
 • Tıkanıklık gider hattı içindeki yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa, robot cihaz ile müdahale edilir ve tıkanıklık açılır.
 • Ana gider hattı tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimlerin yanı sıra, tıkanıklığa sebep olan farklı durumlarda bulunmaktadır.
 • Künk boruların ek yerlerinde conta kullanılmaz.Künk boruları betondan yapılmaktadır. Künk boruları birbirilerine ek yapılırken boşluk kalırsa, boru içindeki su toprağa sızar veya boru içine toprak girer. Toprak girdiğinde tıkanıklık meydana gelir.
 • Bazen ana gider hattı borusu meyilsiz olabilir veya ters meyil verebilir. Borunun eğimsiz olması veya ters eğim olması tıkanıklığa sebep olur.
 • Bazı istisnai durumlarda da borunun üstündeki toprağın ağırlığı boruyu çökertebilir. Bu durumda boru kırılır ve içi toprakla dolar.
 • Her üç durumda da robot cihaz ile müdahale yapılamaz. Bu gibi durumlar meydana geldiğinde, onarım ekiplerimiz ilgili adrese gitmektedirler.
 • Onarım ekiplerimiz sorunlu olan gider borusunu söküp yenisini takarlar. İhtiyaç durumuna göre binanın ana gider hattı baştan yenilenebilir. Firmamız bütün işlemleri kendini bünyesindeki personeller ile yapmaktadır.

 

Altyapı Tesisat 2008 yılında itibaren kanal açma, pis su gideri açma, su kaçak tespiti, pimaş yıkama, ilaçla su kaçağı tamiri ve logar tespiti gibi tesisat sorunlarını çözmeye başlamıştır. ALTYAPI TESİSAT HER ZAMAN SİZİNLE. ♥

 

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir