<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
cihazla su kaçağı tespiti
24Nis 2018
Nis 24, 2018

Su Kaçağı Bulma | Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ? Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Gizli su kaçağı tüm tesisatlar da meydana gelebilir. Su kaçağı bulma servisi olarak sorunlarınızdan en az masrafla kurtarmanın yollarını anlatacağım. Bazı durumlarda gizli su kaçağı olarak seyreder. Bu tür gizli su kaçakları genelde alt komşunuzun şikayetiyle ortaya çıkar. Binanızın yapım aşamasında temiz su tesisatları duvarların içine gizlenir. Gizlenmiş olan bu borularda çeşitli nedenlerden kaynaklanan su kaçakları meydana gelebilir.

su-kacagi-bulma

su kaçağı bulma

Bu gibi durumları ortaya çıkaran genellikle alt komşunuzun tavanıma su sızıntısı şikâyetleridir. Böyle sorunlar yaşamak hem sizi hem komşunuzu sıkıntıya sokar. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden uzman bir su kaçağı firmasını arayın. Günümüzde teknolojik yeniliklerle çalışan pek çok su kaçağı bulma firması vardır. Bu firmalar evinizin içerisinde kazı işlemi yapmadan, duvar ve fayanslarınızı kırıp dökmeden, ekonomik olarak su kaçaklarını bulabilmektedirler. Kullandıkları teknolojik cihazlar evinizin kırıp dökülmesine gerek bırakmadan su kaçaklarının yerini tespit etmeye yarar. Bu cihazlar uzmanlar tarafından kullanılabilir. Detektörlü, kamera sistemli, akustik dinleme özellikli bu cihazlar ustaların işini çok kolaylaştırmaktadır. Bu cihazlar sayesinde evinizdeki tüm tesisatınız görüntülenerek su kaçaklarının yeri aranır. Kaçak bulmak için özel tasarlanmış, su kaçağı sesi dinlemeye yarayan özel cihaz sayesinde su kaçağı olan bölge kolayca bulunup tamiratı gerçekleştirilebilir. Eski yöntemleri unutun. Teknolojinin nimetlerinden yararlanın.

Anadolu Yakası İletişim

Hemen bize ulaşın.

Avrupa Yakası iletişim

Hemen bize ulaşın.

Su Kaçağının Nereden Geldiğini Bilmiyorsanız Yapmanız Gerekenler?

Konumuzda ki su kaçağının nereden oluştuğunu ve sızdığını tespit edemiyorsanız veya bilmiyorsanız ve dairenizin üzerinden yani yukarı kattan sızıntı şeklinde akıntı, su toplama veya benzer damlama belirtileri varsa, problem yüksek olasılıkla yukarıdan vaka buluyor olabilir. Ancak komşunuz benim daire tesisatım da hata ve sorun yok diyorsa ne gibi yollar izlemeliyiz. Gelin bu durumlara değinelim.

Su kaçağı var ve henüz durum tespiti yapamadınız. Her geçen gün sinirleriniz yıpranmaya başlıyor doğal olarak. Ama sakinliğinizi korumanız ve komşuluk ilişkilerinizi zedelememek için her iki tarafında olaya hoşgörü ile yaklaşması ve sağ duyulu olması menfaatinizedir. Su kaçağının veya su sızıntısının nereden geldiği konusunda şüpheleriniz ve tezleriniz var ise Altyapı Tesisat bizimle iletişime geçerek sizleri tüm problemlerinizden kurtarabiliriz. Şayet herhangi bir teşhisiniz veya tespitiniz yok ise de bizimle iletişime geçebilirsiniz. işinin ehli ustalarımız durumu olay yerinde çok kısa sürede tespit edip, hatalı bölgeyi bölgeyi noktasal olarak bulacaktır. Bizler bu duruma kısaca noktasal su kaçağı tespiti diyoruz. Sektörde lider firmamızın bu yıl yapmış olduğu araştırmaya göre su kaçaklarının %96′ sı üst kattan küvet, duşakabin kısaca banyo bölgesinden geldiğini tespit etmiştir. Yukarıda belirttiğimiz durumlar ile karşılaştığınızda telaşlanmanıza ve stres olmanıza hiç mi hiç gerek yok. Uzman personel, kalifiye elemanlarımız ile son model modern cihazlar eşliğinde tüm tesisat problemlerini termal kameralı cihazlar, akustik dinleme, nem ölçme aletleri ve akıllı robot makinelerimiz sayesinde %100 çözüme kavuşturuyoruz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Gizli su kaçağı bulmak için öncelikle uzman bir tesisatçı olmak gereklidir. Su tesisatından anlamayan, su kaçağı nasıl aranır ve nerelerde oluşabilir bilmeden, su kaçağı bulma işlemini yapmak olmaz. Evinizde su kaçağından şüphe ediyorsanız vakit kaybetmeden uzman bir kurumdan yardım istemelisiniz.

su-kacagi-bulma

su kaçağı bulma

Günün hangi saati olursa olsun uzman bir firmayı aradığınızda hemen yardımınıza gelirler. Deneyimli personellerle su kaçağı arama işlemine başlarlar ve gelişmiş teknolojik yöntemler sayesinde evinizin hiçbir yerine zarar vermeden kırıp dökmeden, kaçak olan bölgeyi tespit ederler. Eğer siz isterseniz tamirat işlemini de gerçekleştirerek en kısa sürede sizi bu sorundan kurtarırlar. Ayrıca belirtmek gerekir ki eski yöntemlerle çalışan tüm tesisat firmalarından çok daha az ücret talep ederler ve evinizde tadilata sebep olacak hiçbir işlem yapmazlar. Üstelik yaptıkları işlemlerin hepsine garanti vererek çalışırlar. Bu nedenle su kaçağı sorunlarınızda mutlaka yeni teknoloji ile çalışan uzman bir firma araştırmalısınız. Bu sayede evinizin tüm tesisatında kaçak aranırken pek çok yerin kırılmasına meydan vermemiş olursunuz. Uzman ekipler kaçak olan noktanın tamiratını yaparken yalnızca o bölgede çalışarak gereksiz kırma işlemi yapmazlar ve küçük bir onarımla su kaçağı problemini çözerler. Su kaçağı tespiti için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu iş için öncelikle su tesisatınız detektörlü özel bir cihazla aranır. Bu sayede su kaçağının olduğu bölge kolaylıkla bulunur. Gerekirse akustik dinleme cihazından faydalanılarak tesisatınızda oluşan en küçük çatlak ve su sızıntıları dahi tespit edilebilir. Eğer su kaçağı gider borularınızdan kaynaklanıyorsa o zaman da kameralı cihaz yardımıyla gider borularınız görüntülenerek sorun olan bölge tespit edilir. Tüm bu işlemler evinizde hasar oluşumuna neden olmaz. Eviniz kırılıp dökülmez ve hiçbir yer kirlenmez. Kolaylıkla tespit edilen su kaçakları tamir edilir ve tesisatınız güvenilir bir şekilde size teslim edilir. Su kaçağı tespit etmenin ekonomik maliyeti de sizi hiç düşündürmemelidir. Çünkü gerçekten cuzi miktarlar ödersiniz. Eğer sizde evimde su kaçağı var her yer kırılıp dökülecek diye düşünüyorsanız hiç düşünmeyin. Boş yere kaygılanmayın. Kırıp dökme işlemleri eskide kaldı. Kırmadan su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçak tespit hizmetlerimizden yararlanmanın tam zamanı. Teknolojinin tüm yaşam alanımızda kullanıldığı bu günlerde eski yöntemleri kullanmak yanlış olur. Gelişmiş teknolojik cihazlarla ve uzman eğitimli kadrolarla çalışan elit firmalar sayesinde su kaçağı diye bir sorun artık yok.

Gizli Su Kaçağı Tespit Etme Yolları!

a. Su saatinin kontrol edilmesi

b. Yüksek faturaların kontrolü

c. Değerlere göre sıcak ya da soğuk su tesisatındaki kaçağın belirlenmesi

d. Manometre cihazının tesisata bağlanması ve değerlerin ölçümlenmesi

e. Akustik dinleme, termal kamera ve nem ölçer gibi ileri düzey tesisat cihazları ile detaylı bir şekilde sıcak ya da soğuk su tesisatının incelenmesi

f. Belirlenen noktalara işaretleme yapılması

g. Minimum alanda kırma işlemi yapılarak gizli su kaçakları tespit edilir.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Eski usül yöntemlerini bir kenara bırakıp, kırmadan su kaçağı bulan Altyapı Tesisat ile tanışın! Profesyonel su tesisat ve sıhhi tesisat ustalarından oluşan uzman kadromuz su kaçağı tespiti yapmak için kameralı son teknoloji sistemler kullanmaktadır.

kirmadan-su-kacagi-bulma

kırmadan su kaçağı bulma

Kadromuzdaki su kaçağı tespiti ekibinin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamera ile kontrol etmesinin ardından su kaçağını bulmasıdır. Daha sonrasında tespit edilen sorunlu bölgeye profesyonelce tamir yapmasıdır. Altyapı Tesisat bünyesinde su kaçağı bulmaya yarayan tüm cihazlar envanterimizde mevcuttur. Misyonumuz; yaşam alanları, konut ve ticari alanlarda meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır. Garantili hizmet sunmaktayız.

Su Kaçağı Bulma Teknikleri – Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

su-kacagi-bulma

su kaçağı bulma

a. Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme.

b. Akustik cihazla dinleme yaparak su sızıntısı bulma.

c. Boruya verilen gazı izleyerek su kaçağı bulma.

d. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak borunun tamiri.

e. Boru kamerası kullanarak görüntüleme.

f. Boyalı su kullanarak su kaçak bulma yöntemi.

g. Ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etme teknikleri, su kaçağının tespit edilmesi sırasında en fazla kullanılan tekniklerdir. Su kaçağı tespitinin yapılamadığı durumlarda ise Altyapı Tesisat‘ ın uzman kadro ve profesyonel ekibinden yardım alabilirsiniz.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir