<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
pimas-acma
26Haz 2018
Haz 26, 2018

Pimaş Açma | Pimaş Yıkama | Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Dairelerde ve işyerlerinde yanlışlıkla veya istenmeden atılan maddelerden dolayı tıkalı gider sorunları ile karşılaşılabilmektedir. istanbul’ un tüm ilçelerine 2008 yılından bu yana verdiğimiz kaliteli hizmet ve güvenilir iş prensiplerinden yararlanabilirsiniz.

Pimaş Nedir?

Pimaş, halk arasında giderin kanalizasyona bağlandığı boru hattı şeklinde tanımlanır. Etken maddesi genelde pimapen imalatında kullanılan malzemeden de tanıdığımız PVC’ dir. Pimaş, mekânlarda kullanılan (banyo, mutfak lavabosu, küvet ya da duşakabin v.b.) pis suların bina dışındaki ana su borusu ya da rögarlara iletildiği PVC borulara denmektedir. Günümüzde tüm tesisat sistemlerinde kullanılan bu borular 1963 yılında Enka Grubu tarafından kurulan PİMAŞ ismiyle anılmaktadır. O tarihlere kadar Türkiye genelindeki gerek içme suyu olsun gerek atık su olsun tüm sıhhi tesisat sistemlerinde asbest ya da demirden yapılmaktaydı. Bu ağır borular, taşıması zor, döşenmesi uzun süren ama kısa sürede işlevini kaybeden ve sağlığa zararlı malzemeden olduklarından Pimaş’ ın PVC boruları imal etmesiyle geçerliliğini yitirmiştir. Böylece kısa sürede Anadolu’daki binlerce köy sağlıklı içme suyuna kavuşurken geleneksel sulama sistemlerinin yerini Yağmur Sulama Sistemleri aldı. Böylece PVC boru Türkiye’de “Pimaş” adını aldı.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş tıkanmaları genellikle kullanım hatalarından meydana gelmektedir. Tuvaletin içine atılmış kâğıt artıkları gibi zamanla biriken yabancı maddeler su giderini tıkayarak suyun tahliye olmasını engeller.

Deneyimlerimize dayanarak gözlemlediğimiz diğer bir pimaş tıkanma nedeni ise inşaat malzemelerinin pimaşa sıkışması ve su tahliyesine engel olmasıdır.

Bunların dışında diğer bir sebep olarak borularda meydana gelen çökme ya da hatalı döşenme sonucu eğimlerin yanlış olmasını verebiliriz. Bu konuda önlem olarak sıhhi tesisatınızı yaptırırken hassas terazi kullanan uzmanları tercih edebilirsiniz.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş boruları birçok sebepten dolayı tıkanmaktadır. Bazen lavabolarda meydana gelen pimaş tıkanması, bazen tuvalette bazen de binanın logar borusunda meydana gelebilmektedir.

mutfak-lavabo-tikaniklik-acma

mutfak lavabo tıkanıklık açma

 • Lavabolara atılan yabancı cisimler, boyutuna göre ve lavaboya atılma sıklığına göre tıkanıklığa sebep olur. Bu bazen sabun parçaları olurken, bazen de sakal kılları olabilmektedir.
 • Duş giderleri en çok saç kıllarından dolayı tıkanır. Duş alırken dökülen saçlarımız genelde duşa kabinin giderinde bulunan süzgeçte birikir. Ancak tek tük de olsa süzgeçten geçen kıllar pimaş borusu içinde tıkanıklığa sebep olabilir.
 • Aynı şekilde banyo yer süzgeci de kıllardan dolayı tıkanabilmektedir. Banyo yer süzgeci saç kıllarından çok vücudumuzun dökülen kıllarından dolayı tıkanır.
 • Tuvalet pimaş girişleri geniş olduğu için, tuvalete düşen yabancı cisimler tuvaleti tıkamaktadır. Bu bazen çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncak olabileceği gibi bazen rulo halinde tuvalete atılmış tuvalet kâğıdı da olabilmektedir. Kameralı pimaş açmaekiplerimiz tarafından kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içinde tuvalet fırçası olduğu bile tespit edilmiştir.
  • Tuvaletin tıkanmasına neden olan cisimler, binanın ana gider hattını tıkaması da söz konusudur.
  • Mutfak lavabolarındaki tıkanıklığın nedenlerinden biri, lavabolara dökülen yemek atıklarıdır.
  • Mutfak lavabolarına, atık yağ da çok sık dökülmektedir. Atık yağlar sadece tıkanıklığa sebep olmakla kalmaz, kötü kokulara da sebep olur.
  • Pimaş tıkanıklığının bir diğer sebebi ise, pimaş borusunun yeterli eğime sahip olmamasından kaynaklanır. Yeterli eğime sahip olmayan pimaş borusunda su birikir ve tıkanıklığa sebep olur.

TIKLA ARA (Cep)
0532 360 54 03

Pimaş tıkanıklıklarının başlıca nedenlerini saydık. Tıkanıklıkları açmak için birçok kişi pimaş açma kimyasalları kullanmaktadır. Biz tesisat olarak bu tür kimyasalları kesinlikle önermiyoruz. Çünkü lavabo açıcı kimyasalların kimyasal yapısı asitten oluşmaktadır. Asit, tıkanıklığa sebep olan cismi eritir veya parçalar. Tıkanıklığa sebep olan cisme etki ettiği kadar pimaş borularına da olumsuz olarak etki eder. Pimaş borularının büzüşmesine sebep olan lavabo açıcı kimyasallar, çok sık kullanılması durumunda pimaş borularını eritmektedir.

pimas-acma

pimaş açma

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

 • Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapıldıktan sonra tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi sayesinde çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera yoluyla, atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.
 • Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek, hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.
 • Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatında sıkıntı olmayabilir ancak lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Robotla Pimaş Açma

Pimaş açma servisi olarak hizmet veren firmamız, uzman ekiplerden oluşan bir kadroya sahiptir. Kullandığımız son teknoloji ürünü cihazlar ile kırmadan pimaş açma konusunda Türkiye’ nin öncü firması olmanın gururunu yaşamaktayız.

Pimaş açma robotu ile kırmadan pimaş açma nasıl olur?

 • Firmamız tıkalı pimaş açma konusuna robot cihaz ve kameralı cihaz kullanmaktadır.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu kontrol edilir.
 • Kamera sayesinde pimaş tıkanıklığının sebebi tespit edilir.
 • Pimaş tıkanıklığına sebep olan cisim tespit edildikten sonra robot cihazın ucuna uygun aparat takılır.
 • Robot cihazın ucuna takılan aparatların bazıları parçalama görevi görürken bazıları itme ve çekme görevi görür. Tıkanıklığın sebebi bez parçası olursa, uygun aparat takılarak, bez parçasının aparata dolanması sağlanır. Böylece bez parçası çekip çıkarılır.
 • Robot cihaz, pimaş borusunun içine sürülerek tıkanıklığın açılması sağlanır.
 • Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu tekrar kontrol edilir. Bu sayede ikinci bir tıkanıklık olup olmadığı, pimaş borusunun eğiminin yeterli olup olmadığı, pimaş borusunda yağ tabakası olup olmadığı, pimaş borusunun ek yerlerinde sorun olup olmadığı veya pimaş borusunda bir çatlak olup olmadığı tespit edilir.
 • Robotla pimaş açma işlemi sırasında evinizin hiçbir yerinde kırma dökme meydana gelmemektedir.
 • Kırmadan pimaş açma işlemi bittikten sonra pimaş borusu kullanılabilir durumdadır.

Kameralı Görüntüleme Cihazı Olmayan Firmalara Güvenmeyin!

Evinizde pimaş tıkanması meydana gelmiş olabilir. Sizde internetten en ucuz fiyatı teklif eden bir firmayı bulup servis kaydı oluşturmuş olabilirsiniz. Çağırdığınız firmanın ekiplerine mutlaka kameralı görüntüleme cihazlarının olup olmadığını sorun.

Pimaş açma işlemi kamerasız yapılması mümkün olmayan bir işlemdir. Kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlerin geri dönüşü söz konusudur. Tekrar tekrar tıkanan pimaş borusu size ekonomik yük bindirir.

Kamerasız pimaş açma işlemi yapan firmalar, internet üzerinden 89-99 tl gibi fiyatlarla pimaş tıkanıklığını açtıklarını belirtirler. Ancak pimaş tıkanıklığının olduğu yer hakkında detaylı bilgi edinmeden, tıkanıklığın tipi bilinmeden ve yapılacak işlem belirlenmeden fiyat vermek müşteriyi aldatmaktır. Bazı pimaş tıkanıklıkları robotla açılmayabilir bu durumda onarım gerektiren durumlar ortaya çıkabilir.

Pimaş açma firmaları iyi araştırmalısınız. Firmanın referanslarını dikkate almalısınız. Bir firmanın en etkili reklamı, kuşkusuz referanslarıdır. Referanslar sayfamızdan referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Lavabonun Pimaşı Tıkandı

Mutfak lavabonuzda veya evyenizde biriken yemek artıkları ve yağlar ya da banyonuzdaki lavaboda biriken sabun artıkları zamanla pimaş borularınızı tıkayabilir. Bu tıkanma neticesinde atık sular pimaştan ilerleyerek kanalizasyon sistemine gitmeyecek ve evinizin atık sular sonucu kirlenmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda tıkanıklığın açılması için kanal açma makinelerini kullanan uzman bir firmanın yardımını istemek en mantıklı seçenek olacaktır. Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti ardından pimaş açma işlemi yapılabilir. Böylece tadilat masraflarından da kurtulursunuz.

Tuvaletin Pimaşı Tıkandı

Hatalı kullanım sonucu tuvalete atılan kağıtlar zamanla pimaşınızı tıkayacak ve ortaya hiç hoşunuza gitmeyen sonuçlar çıkacaktır. En başından önlem olarak tuvaletinize kağıt atmamak bu sorunun ortaya çıkmasına engel olabilir. Ama kiralık bir evde oturuyorsanız ya da işletmelerde bunun takibini yapmak oldukça zor. Tıkanmayı fark ettiğinizde yani tuvalet giderindeki akış yavaş olduğunda robotla pimaş açtırmak için bir uzmanın yardımını alabilirsiniz. Böylece erken müdahale sayesinde tuvaletinizdeki pis sular taşmayacak ve temizlik aşamasından kurtulmuş olacaksınız.

Apartmanın Pimaşı Tıkandı

Evinizde ne kadar dikkatli kullanım yaparsanız yapın, birden fazla evin bulunduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında apartman pimaş tıkanması görülebilir. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin yegâne yolu pimaş tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Pimaş tıkanıklığı açtırmak için İstanbul tesisat uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Pimaş Boru Tıkanması

Pis su pimaşlarınızın içine atılan kâğıtlar, tuvaletinizi veya lavabonuzdaki borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlayamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte, tesisat sektöründe de yenilikler hızla ilerledi. Yurt dışında üretilen pimaş açma makineleri Türkiye pazarında da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar, boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp, kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden, zemine zarar vermeden ve etrafı kirletmeden çalışan pimaş aç makineleri, borunuzun içindeki tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler. Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde, profesyonel eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan açıyoruz.

Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının çoğu zamanın dörtte birini mutfakta geçirmektedir. Yemek yapma telaşı sonunda biriken bulaşıklar aceleye gelip tam temizlenmeden mutfağın borusundan gidere gönderilir. Tencerelerden çıkan yağlar ve bulaşık bezlerinden kopan parçalar birbirine karışarak mutfağın pimaşını tıkamaya başlar. Bu tıkanma birkaç kez basit yöntemlerle açılabilir durumda olabilir. Pompalama metodu genelde pimaş tıkanıklığı açmak için en çok kullanılan yöntemdir. Ama belirli bir aşamaya ulaşan boru içerisindeki tıkanma, gizli bir şekilde giderek artar. Katı bir maddenin mutfağın pimaşına kaçması sonucu, tıkanıklık içinden çıkılmaz bir duruma gelir. Bu durumdan sonra profesyonel bir yardım almak için pimaş açma firmasına ihtiyacınız olacaktır. Özel robot makine ile mutfak pimaşların da yaşanan tıkanmalar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

 

Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

2008 yılında hizmet vermeye başlayan Altyapı Tesisat, kısa süre içinde rakiplerinden sıyrılarak öncü tesisat firması konumuna gelmiştir. Müşterilerinin şikayet ve önerilerini dikkate alarak vizyonunu belirleyen firmamız, bugün 20 servis aracı ile Türkiye’nin en büyük robotla pimaş açma firması konumuna gelmiştir.

Bizi rakiplerimizden ayıran özelliklerimiz:

 • Altyapı Tesisat, 20 servis aracı ile Türkiye’ nin en geniş mobil ağına sahip tesisat firmasıdır.
 • İSO9001 belgesine sahip Türkiye’nin 2. tesisat firmasıdır.
 • Firmamız tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti altına alınmaktadır. Bir yıl içinde yaptığımız onarımlarda meydana gelen sorunları ücretsiz olarak tamir etmekteyiz.
 • Firmamız tarafından geliştirilen özel yazılım sayesinde, servis personeli ile anlık bilgi paylaşımı yapılmaktadır.
 • Servis personeli tarafından yapılan işlerin görüntüleri anında merkezimize iletilir ve olabilecek sorunlar önceden tespit edilir.
 • İş bitiminden sonra müşterilerimiz ile iletişime geçerek öneri ve şikâyetler dikkate alınır.
 • Yapılan işlere kıyasla en uygun fiyat garantisi verilmektedir.

Kırmadan pimaş açma işlemini içiniz rahat bir şekilde çözmek istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Servis kaydı oluşturduğunuz anda en geç 2 saat içinde ekiplerimiz adresinize ulaşmaktadır.

 

TIKALI PİMAŞ AÇMA

PİMAŞ AÇMA

Teber İnşaat Altyapı olarak İstanbul genelinde son teknoloji pimaş açma makinaları ile kurumsal bir firma olarak hizmet vermekteyiz. Kameralı pimaş açma cihazlarımız ile pimaş hattını görüntüleyerek tıkanıklığı açarız.

Geçmiş yıllarda tesisat kırılarak, ekstra maliyetlere katlanarak pimaş tıkanıklıkları sorunu çözülebiliyordu. Ancak İstanbul’da seçkin bir kaç firmadan biri olan Teber İnşaat Altyapı firmamız, robot cihazlar ve bilgisayar destekli kameralı görüntüleme cihazlar ile tıkalı olan tüm pimaşları kısa sürede, kırmadan dökmeden açabilmektedir.

Robotla Pimaş Açma; robot cihazlarımız ile tıkalı olan pimaş hattının içine girerek biriken ve suyun akışını engelleyen atıkları hem parçalama hem geri çıkarma yöntemleriyle pimaş tıkanıklığını açmaktayız. Farklı bir yöntem ise tıkanan pimaş için yüksek basınçlı su vererek, tıkanıklığa neden olan pislikleri itme hareketi ile açmaktayız.

Pimaş açıcı kimyasallar kullanmak pimaş borularına zarar verir, en önemlisi insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi vardır. Bu kimyasallar eritme özelliğine sahip olduğundan kesin çözüm olamamakta, tıkanıklık zamanla tekrar etmektedir.

Tıkanan pimaş nasıl açılır, diye endişe etmeyin. Pimaş açma servisimiz 7 gün 24 saat bu tür sorunlara garantili olarak müdahale etmektedir. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında tüm ilçe ve semtlere hizmet vermekteyiz. Bizi arayın, sorununuza uygun fiyatlar ile kesin çözüm getirelim.

Pimaş açma fiyatlarımız her lokasyon için sabittir.

Tıkanan pimaş nasıl açılır, lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorularına en kesin cevabı veriyoruz. Kırmadan pimaş tıkanıklığının gider borularının neresinde olduğunu tespit etmek için kameralı pimaş açma robotu kullanırız. Bu makina yardımıyla gider borularının içinde görüntüleme yaparız ve bu görüntüler sayesinde tıkanıklık sebebini buluruz. Çelik helezonlu pimaş açma robotu ile tespit edilen maddeleri borulara zarar vermeden yavaş yavaş parçalarız. Parçalama işleminin hemen ardından basınçlı su kullanarak parçalanan cisimleri ve pimaş borularına yapışmış olan maddeleri kanal boruları ile kanalizasyona göndeririz.

İstanbul avrupa yakası geneli tüm semt ve mahalleler hizmetlerimizden uygun fiyatlar ile yararlanmak, hızlı ve kesin çözüm için mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Firmamız. son teknolojiden faydalanarak kaliteli ve güvenilir hizmet veren Türkiye’nin en büyük tesisat firmalarındandır. Verdiğimiz hizmet ve kullandığımız teknolojiye karşın en uygun fiyatları vermekteyiz. Pimaş açma ve pimaş yıkama fiyatları konusunda müşterilerine makul fiyatlar vererek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Pimaş Tıkanıklığı Neden Olur?

Kalitesiz tuvalet kağıtları, ıslak mendillerin erimemesi

Pimaş borularına kaçırılan, düşürülen ya da yabancı cisimlerin atılması

Tesisatın döşenmesi sırasında boruya yeterli eğimin verilmemesi

Pimaş borusunda zamanla meydana gelen çökmeler

Tadilat sırasında gidere atılan harç gibi inşaat atıklarının temizlenmemesi ve sifonun çekilmesi

Mutfak lavabosuna yemek kalıntılarının ve yağlarının dökülmesi pimaşlardaki tıkanıklıkların başlıca nedenleridir.

ust-kattan-sizan-su
Robotla pimaş açma

Firmamızın Gider Tıkanmaları ile Alakalı Vermiş Olduğu Hizmetler

Gider borusunun içini görüntüleme

Tuvalet gideri açma

Lavabo tıkanıklığı açma

Atık su borusu yıkama işlemleri

Bina atık su ana giderlerini görüntüleme ve açma hizmeti

Rögar yeri bulma gibi tıkanıklıkla ilgili şikayetlerinizi gidermek için profesyonel olarak cihazlarımızla bu hizmetleri sağlıyoruz.

ust-kattan-sizan-su
Robotla pimaş açma

Robot makinesiyle pimaş açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tıkalı pimaş borusunu robotla açma hizmeti veren firmamız, açılmayan pimaş tıkanması için para almıyor! Pimaş açma fiyatları, tıkanan borunun yerine ve niteliğine göre farklılık göstermektedir. Firmamızı arayıp, pimaş açma servisi talep ettiğinizde size en yakın ekibimizi yönlendiriyoruz. Garantili ve kırmadan pimaş açan firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, yapılan tüm işlemlerde servis formuyla sizi garanti altına almaktadır.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir