<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
lavabo-tikanikligi-acma
26Nis 2018
Nis 26, 2018

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Mutfak lavabo tıkanıklığı sorunu kabus gibidir. Bir anda kendinizi çok çaresiz ve baskı altında hissedersiniz. Özellikle ev hanımlarının en son isteyeceği olaylar arasındadır. Mutfak lavabo tıkanıklığı açma bir çok nedenden olabileceği gibi lavabo tıkanıklığına birden fazlada çözümü olma ihtimali vardır.

Mutfak tıkanıklığı açma kimi zaman evde pratik yollarla aşılabileceği gibi, çoğu durumda da kesinlikle uzman bir personel tarafından bakılması doğru ve zaruri ihtiyaçtır. Yanlış tercihler maddi ve manevi olarak daha büyük kayıplara yol açabilir ve günlük hayatınız zehir olabilir. Mutfak tıkanıklığı açma problemleri ile ilgili teknik destek almak için bizimle 7/24 iletişime geçebilir. Garantili ve titiz hizmet anlayışımızdan faydalanabilirsiniz. Mutfak lavabo tıkanıklığı amatör olarak ve evdeki malzemeler ile nasıl açılır?

Mutfak-lavabo-tikanikligi-acma

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma

mutfak-tikaniklik-acma

mutfak tıkanıklık açma

 

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Neden Olur?

 1. Yemek artıklarını lavaboya dökmek,
 2. Bulaşık yıkarken gereksiz maddelerin lavabo giderlerine girmesi,
 3. Yağ, tortu vb. maddeler,
 4. Çay atıklarını ve posalarını lavaboya dökmek,
 5. Yiyecek besin maddelerimizi (meyve ve sebze) topraklı ve çamurluysa lavaboda temizlemek,
 6. Pimaş hatlarında sorun, çöküntü ve hasarlar,
 7. Yaşam alanınız veya bina inşaatı sırasında oluşan harfiyat ve katı cisimleri pimaş hattına dökülmesi,
 8. Binaların ve tesisat pimaş döşemelerinin yıllanmış olmasından kaynaklı oluşan pas, kir ve tortular,
 9. Mutfak lavabo tıkanıklığına sebebiyet verebilecek her türlü katı ve sıvı yabancı cisimleri lavaboya dökmek.

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

  1. karbonat-sirke-ile-tikaniklik-acma

   karbonat-sirke ile tıkanıklık açma

   Sirke – Karbonat Karışımı

   Mutfak lavabo tıkanıklığı açma probleminizde ilk olarak gider süzgecinin üzerine 200 ml (1 bardak) saf karbonat serpin. Ardından yine 200 ml (1 bardak) sirke ilave edin. Dökülen sirke ve karbonat tepkimeye girerek asitli bir alan meydana getirecektir. Bu süre zarfında tepkimeden dolayı oluşan maddelerin üzerinize ve vücudunuza temas etmemesi için önlemler alın. Daha iyi sonuçlar alabilmek için mutfak lavabonuzun giderini tıpa ile kapatın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin. Ve tıkalı olan mutfak lavabonuzdaki tıpayı açın. Tıkalı olan lavabonuzun tıpasını açtıktan hemen sonra kaynama derecesinde olan 1 çaydanlık su dökün. Manuel olarak lavabo pompanız ile pompalama işlemi yapın. Yukarıda bahsi geçen karışımlar ile çözüm alabileceğiniz gibi, bunun yanı sıra aynı işlevi gören lavabo aç tarzı kimyasal ilaçlarıda kullanabilirsiniz. Lakin her ne kadar aynı işlevi yapıyor olsada, pimaş hattınızda ve tesisat borularınızda daha kötü sorunlar ve kalıcı problemler meydana getirebilir. Pompa işlemi harici hiçbir yöntemi önermiyoruz. Sadece bilgi vermek için yazılmıştır.

   spiralle-tikanlik-acma

   spiralle tıkanıklık açma

  2. Spiral Tel

   Mutfak lavabo tıkanıklığı yaşıyorsunuz, endişelenmenize gerek yok. Bir takım amatör çözümleri denemekten zarar gelmez. Mutfak lavabo giderini evde bulunan aletler ile açın. Evinizde spiral telin olduğunu varsayarak, bu spiral teli dümdüz olacak şekilde düzleştirin. Spiral telin ucunu balık olta iğnesi gibi çengel olacak şekilde eğin. Ardından tıkalı olan mutfak lavabonuzdan içeri doğru yerleştirin. Gidebildiği son noktaya kadar içeri itin. Ve bizim “S” diye tabir ettiğimiz lavabo gider hattı kıvrımına geldiğinizde mutfak lavabo tıkanıklığına sebebiyet veren cisimleri spiral tel ile kendinize doğru çekin. Çalışmanız bittikten sonra ilk başta açtığınız lavabo giderini tekrar eski haline getirin. Ve deneme yapmak için suyu açın. eğer herhangi bir tıkanıklık yaşamıyorsanız işlem başarı ile sonuçlanmıştır. Lakin tıkanıklık devam ediyorsa uzman ve personel bir tıkanıklık açma servisi çağırmanız menfaatinizedir.

   tuz-sirke-ile-tikaniklik-acma

   tuz-sirke ile tıkanıklık açma

  3. Tuz – Karbonat Karışımı

   Mutfak lavabo tıkanıklığı açmak için 1nci maddede belirttiğimiz işleme benzer bir işlem kullanıyoruz. Tıkalı olan bölgeye lavabo giderinden 200 ml (1 bardak) karbonat serpin. Üzerine 100 ml (yarım bardak) yemeklik tuz dökün. Bu şekilde tepkimeye girmesi için yaklaşık 1 veya 2 saat bekleyin. Üzerine 1 çaydanlık kaynar su dökün ve tekrar manuel pompalama işlemi yapınız.

   Yukarıda belirttiğim gibi manuel yöntemler çaresiz kaldığı ve sonuç alamadığınız da kesinlikle uzman bir su tesisatçısı ‘ na başvurmanızda yarar vardır. İstanbul’ un tüm ilçelerine 2011 yılından beri hizmet veren Altyapı Tesisat servisimiz her daim sizin yanınızda. İletişim numaralarımız günün her saati açık olmakla birlikte sağlamış olduğumuz tüm hizmetler garanti kapsamımızdadır.

Anadolu Yakası İletişim

Hemen bize ulaşın.

Avrupa Yakası iletişim

Hemen bize ulaşın.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma konusunda hepimiz sorun yaşamışızdır. Lavabolar günlük hayatımızda en çok kullandığımız ve ihtiyaç sıralaması yüksek olan ortamlardır. Olmazsa olmazlarımızdır. Bu ortamlarda yaşanabilecek sorunlara derhal uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi gerekir. Temiz suda mı? Yoksa kirli suda mı? En dikkat edilmesi gereken olaydır. Aksi taktirde hastalıklara ve mikroplara kadar birçok sorun yaşanabilir.

lavabo tıkanıklık açma için özel üretilmiş teknolojik cihazlar sayesinde sorunlarınızı rahatça çözüme kavuşturmakla kalmayıp. Bunları yaparken gereksiz kırma dökme olaylarını yaşamanızı engelliyor ve en uygun masrafla kurtulmanızı sağlıyoruz. Eski usül yöntemleri unutun. 2008 yılından bu yana hizmet veren sektörde öncü firmamız her an yanınızda.

mutfak-lavabo-tikanikligi-acma

mutfak lavabo tıkanıklığı açma

Mutfak Lavabo Tıkanıklığını Nasıl Açıyoruz?

 1. Mutfak tıkanıklığı açma servisi olarak, aktif sitelerimiz üzerinden veya iletişim bilgilerimiz ile servis kaydı oluşturuyorsunuz. Uzman personellerimiz randevuda belirtilen sürede adresinize gelir.
 2. Lavabo tıkanıklığı sorunu yaşadığınız alana gelen servisimiz, son model cihazlar yardımı ile olaya derhal teşhis ve tanılamaya koyulur.
 3. Lavabonuzun tesisat pimaş hattınızı modern kameralı cihaz yardımı ile görüntüler.
 4. Teşhis işlemi başarılı bir şekilde yapılır. Ve tıkanıklığa sebep olan faktör bulunur. Sizlere tıkanıklığa sebebiyet veren sorunlu bölge bizzat gösterilir.
 5. Sorun bulunduktan sonra robot tıkanıklık açma makinesi yardımı ile mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemi uygulanır.
 6. Bu işlemin gerçekleşmesinin ardından tekrar sorunlu bölgeye kameralı cihaz ile bakılır. Bu işlem sorunun tamamen çözülüp çözülemediğini kavramak içindir.
 7. Şayet daha farklı işlem gerektiren problemlerde, kameralı cihazlar eşliğinde sizlere sorunlu bölge gösterilir. Ve yapılması gerekenler ve uygulanması gerekenler tek tek taslak halinde belirtilir.
 8. Sizlerin kabul etmesi neticesinde, Altyapı Tesisat İletişim tarafından sorunlu bölgeye gerekli işlemler yapılır ve uygun fiyata onarımı yapılır.

Yukarıda bahsi geçen konular her müşterimize uygulanan standart prosedürlerimiz olup İstanbul su tesisatçısı olarak mutfak tıkanıkılığı ve mutfak lavabo tıkanıklığı açma sorunlarınızda bir telefon uzağınızdayız. İşinin ehli ustalarımız, kalifiye personelimiz ile sizler için garantili ve kaliteli hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. Tıkanıklık açma ekiplerimize günün her saati 7/24 ulaşabilirsiniz. Tıkanıklık açma, Mutfak lavabo tıkanıklık açma, lavabo tıkanıklığı açma konuları bizim uzmanlık alanımız.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir