<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
29Haz 2018
Haz 29, 2018

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİTİ

Cihazla su kaçağı tespiti ile zaman ve para kaybetmeye son artık. İş yerinizdeki, evinizde ki her türlü tesisatta su kaçakları ileri teknoloji ürünü kameralı cihazlar ile noktasal olarak tespit edilir. Bu sayede kırıp dökmeye gerek kalmadan, ev ya da işyerinize zarar vermeden tıkanmış boruları açabiliyor, özel solüsyonlar ile su sızıntılarını giderebiliyoruz. Veya sadece lokal bir tadilatla hasar görmüş, tıkanmış kalorifer, su, yerden ısıtma, kombi vs. tesisatlarınızı onarıyoruz. Pis su kaçağı tespiti için ise özel dinleme dedektörü kullanıyoruz.

cihazla su kaçağı tespiti

cihazla su kaçağı tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti İçin Alınması Gereken Önlemler;

Kameralı ve diğer gelişmiş cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden cihazla su kaçağı tespiti ve onarımı yapılır. Tesisatınız da ki su kaçakları, su sızıntıları çok kısa bir sürede tespit edilir ve onarılır. Bu sayede onarım masrafından tasarruf edersiniz. Pis su kaçağı ve temiz su kaçakları için farklı tespit cihazlarımız vardır.

  • Duvarda elektrik prizlerinin etrafında veya tavanda lambanın kenarlarında ıslaklık görüyorsanız , elektriği sigortadan kapatmalısınız.
  • Evinizde veya iş yerinizde cihazla su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda su vanasını hemen kapatın.
  • Kombiniz her gün bar sıfırlıyorsa ve su ilave etmek zorunda kalıyorsanız hemen kombiyi kapatmalı ve tesisatın kontrolü için firmamızı çağırmalısınız.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Ederken Kullanılan Ekipmanlar

Frekans Dinleme Kulaklığı ;

frekans dinlemeyle su kaçağı bulma

frekans dinlemeyle su kaçağı bulma

Temiz su borularında cihazla su kaçağı tespiti çalışması akustik frekans algılayıcı dinleme cihazı kullanmaktayız.

Termal Kamera;

termal kamerayla su kaçağı bulma

termal kamerayla su kaçağı bulma

Termal ısı algılayıcı kameralar, cihazla su kaçağını tespit etmeden öte yardımcı cihazlar olarak nitelendirilir. Özellikle sıcak su tesisatı borusunun geçtiği yerleri görüntülemede ve yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek kullanılır.

PİMAŞ / BORU GÖRÜNTÜLEME KAMERASI;

Pis su borularını ve su kaçağı problemleri dışında borunun içerisindeki diğer problemleri belirlemek için gerekli su kaçağı bulma cihazıdır.

TESİSAT ÖLÇÜM POMPASI;

Temiz su borusunda,kaçakları tespit etmede kullanılan yardımcı bir ekipmandır. Su kaçağı tespiti sırasında kullanılır.

NEM ÖLÇME ALETİ ;

nem ölçerle su kaçağı tespiti

nem ölçerle su kaçağı tespiti

Duvarlarda nemlenme veya rutubet var ise yardımcı cihaz olarak nem ölçer kullanırız. Uzman personellerimiz daire içersindeki rutubet ve nem sorunlarını bu cihazla tespit edebilmektedir.

 

SU KAÇAĞI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

  • Su faturanız hiç olmadığı kadar yüksek geliyor ise
  • Duvarda tavanda ıslaklık kabarma veya dökülme
  • Parke ve fayanslarda su birikiyorsa
  • Kombinin suyu sürekli eksiliyorsa
  • Su saati dönmeye devam ediyorsa
  • Betondan arasından su çıkıyorsa

 

su kaçağı tespit merkezi

su kaçağı tespit merkezi

MUTFAK TEZGAHI ALTINDAN SU GELİYOR ;

Mutfakta ki su kaçaklarında en fazla görülen problem sıcak su borusunun patlamasıdır. Yemek için veya bulaşık için sıcak suya ihtiyaç duyarız. Tuvaletten alt kata su sızıyor.

Tuvaletlerde su kaçağı sorunlarının en fazla yaşandığı bölgelerdir. Tesisatın zamanla dayanaklılığını yitirmesi ve şebeke basıncının fazla gelmesi boruların patlamasına neden olmaktadır. Atık su tesisatı için firmamız kameralı sistemle görüntüler, temiz su boruları içinde dinlenme cihazıyla nokta tespiti yapar.

 

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir